18 czerwca dzieci uczestniczyły w warsztatach naukowych poświęconych optyce, czyli nauce o świetle. Przedszkolaki dowiedziały się, jak rozchodzi się światło, czym jest odbicie i załamanie oraz jak działają soczewki i lustra. Podczas wspólnych doświadczeń dzieci mogły obserwować niezwykłe zjawiska świetlne. Zajęcia wzbudziły wiele emocji i ciekawości, pokazując, że światło kryje w sobie mnóstwo fascynujących tajemnic. Były to ostatnie zajęcia z cyklu w tym roku szkolnym. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu oraz zdobytej wiedzy.