– Uwaga!

Drodzy Rodzice!

W związku ze zgłoszeniem przypadku wystąpienia wszawicy w naszym przedszkolu, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci.

W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.

Wszawica to choroba zakaźna i wymaga leczenia. Powoduje ona szybkie zarażanie się dzieci, a w związku z tym również innych członków rodziny, a nieleczona powoduje duży dyskomfort dla dziecka i stanowi poważną przyczynę chorób skóry. Zakażenie może nastąpić w szkole, przedszkolu, ale również w czasie pobytu w salach zabaw, na basenie (suszarki), na zajęciach w innych instytucjach, gdzie następuje bezpośredni kontakt z dziećmi a także w dużych skupiskach ludności (sklepy, kina, środki transportu, itp.)

Więcej informacji na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu http://www.psse.wroc.pl/

Zachęcamy również do zapoznania się z ulotkami:

Pedikuloza czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Dotacje UNICEF

logo unicerf