12 października 2023  we wszystkich grupach wiekowych odbyły się spotkania z lekarzem stomatologiem panią Izabelą Tokarz. Podczas spotkania dzieci utrwaliły: zasady higieny jamy ustnej, prawidłowy sposób mycia zębów oraz dietę właściwą dla zdrowych zębów. Na koniec obejrzały bajkę pt.: „Zębuszek u dentysty”.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji XII edycji Programu „Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym „Uśmiechnięty świat Zuzi i Felka”.

Pani Izabela Tokarz stomatologiczny opiekun dzieci naszego przedszkola wykonuje zabiegi profilaktyczno – lecznicze w gabinecie przy ul Powstańców Śląskich 118 p.4, po uprzedniej telefonicznej rejestracji.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki do wizyty w gabinecie pani doktor wspólnie z mamą i tatą.

„Rodzinne szczotkowanie”

Jest taka zasada, że póki ktoś nie umie dobrze pisać, to rodzice powinni umyć mu zęby co najmniej raz dziennie. Ale pobawcie się czasem w mycie sobie zębów nawzajem z rodzicami: Wy im, a oni Wam. W buzi znajduje się wiele bakterii, które potrafią bardzo szybko się rozmnażać, robić dziury w naszych zębach i wnikać przez nie do naszego organizmu, powodując rożne choroby. Zęby myjemy trzy razy dziennie, co najmniej dwie minuty okrężnymi ruchami, a potem dokładnie płuczemy. Należy tez regularnie robić ich przegląd u dentysty.

Źródło: „Niemapa kontra zarazki”