24 października 2023 Gajowickie Skrzaty wzięły udział w zabawie edukacyjnej pt.: Eksperymentujemy i świat poznajemy. Podczas zabawy dzieci zaśpiewały piosenkę o Małych Wielkich Odkrywcach oraz wykonywały doświadczenia z wykorzystaniem rozmaitych materiałów i rekwizytów.

• Eksperymentując z drożdżami dowiedziały się m. in.: co to znaczy rosnąć jak na drożdżach?

• Wesoło bawiły się z balonami poznając zasady działania elektrostatyki:

• Dowiedziały się dlaczego liliowe płatki z papieru rozchylają się na boki:

• Malowały na mleku kolorowe, fascynujące obrazy:

• Były też: skoki, podskoki, podrzucanie różnych przedmiotów, malowanie na folii, …  – a wszystko po to, by odkryć zjawisko grawitacji:

Nauka jest fajna

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu eksperymentów.

Zabawa edukacyjna Eksperymentujemy i świat poznajemy odbyła się w ramach Dobrych Praktyk Pedagogicznych

Cele:

• Rozbudzanie ciekawości poznawczej, inspirowanie dzieci do eksploracji naukowej w ciekawy i interaktywny sposób;
  • Stwarzanie sytuacji umożliwiających prowadzenie obserwacji oraz wyciąganie z nich wniosków;
  • Poszerzanie wiedzy dzieci;
  • Współdziałanie z całą społecznością przedszkolną na rzecz warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka;
  • Wzmacnianie poczucia wartości dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie.