13 marca 2024 Gajowickie Skrzaty wzięły udział w projekcie edukacyjnym Szpital Pluszowego Misia, organizowanym przez Międzynarodowe  Stowarzyszenie Studentów Akademii Medycznej IMFSA Poland. Celem projektu było zmniejszenie poziomu stresu u dzieci wywołanego badaniami lekarskimi, przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich, oraz poznanie zawodu lekarza. Studenci medycyny przeprowadzili z przedszkolakami wywiad lekarski, osłuchali pluszowych podopiecznych słuchawkami lekarskimi, wspólnie bandażowali pluszakom chore łapki, dzioby i ogonki oraz przeprowadzali specjalistyczne badania lekarskie Studenci tłumaczyli dzieciom, jak postępować z chorym pluszakiem, aby powrócił do zdrowia. Lekarz jest fajny.