22 marca 2024 Gajowickie Skrzaty poznały świat pająków. Zajęcia miały na celu oswojenie dzieci z pająkami i ukazanie niezwykle pożytecznej funkcji spełnianej przez te zwierzęta w przyrodzie. Na ogromnej kolekcji okazów zatopionych w żywicy dzieci poznały budowę ciała pająków, aby przekonać się, że są wyjątkowe i wyróżniają się na tle innych zwierząt wieloma cechami. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób i w jakim celu pająki tworzą pajęczyny. Poznały najciekawsze techniki łowieckie. Przekonały się jak trudno jest upleść pajęczą sieć i dlaczego jest ona jedynym z najbardziej wytrzymałych i jednocześnie najbardziej elastycznych materiałów występujących w świecie przyrody oraz do czego może być wykorzystywana przez ludzi.