Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w akcji „Dzieci na Stadionie” zorganizowanej przez Śląsk Wrocław. Przesyłamy zaproszenie przygotowane przez klub oraz zasady uczestnictwa.
Śląsk łączy pokolenia. Dzieci i seniorzy na meczu ze Stalą.
Najbliższy mecz ze Stalą Mielec połączy pokolenia kibiców Śląska Wrocław. Podczas zaległego spotkania w ramach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy kontynuujemy akcję Dzieci na stadionie, a do tego piłkarzy na boisko w ramach współpracy z Fundacją Przyszłość Pokoleń wyprowadzi eskorta seniorów.
Po przerwie na mecze reprezentacyjne Śląsk Wrocław wraca do rywalizacji w rozgrywkach ligowych, a także zaczyna zmagania w Pucharze Polski. Na domowym obiekcie zespół Jacka Magiery wystąpi ponownie w środę, 23 października i spotka się z mielczanami. Klub przygotował ofertę dla fanów WKS-u w różnych kategoriach wiekowych.
Akcja „Dzieci na stadionie” kierowana jest do osób do 15 roku życia, a dokładniej do placówek edukacyjnych i opiekuńczych, akademii, gmin oraz klubów partnerskich (w przypadku klubów partnerskich i internatów do 18 r.ż.). To właśnie dla nich przygotowano bezpłatne wejściówki na sektor D. Zgłoszenia (ilościowe, bez wysyłania danych) przyjmowane są do 21 października (poniedziałek) pod adresem wks@slaskwroclaw.pl. Wszelkie szczegóły tłumaczymy TUTAJ.
Najmłodsi fani Śląska nie będą mogli narzekać na nudę podczas środowego spotkania. Poza darmowymi wejściówkami na trybunę D, młodzi fani będą mogli spotkać się z zawodnikami oraz Orłem Ślązakiem, przyjść do miasteczka sportowego, kącika małego kibica czy stanowiska e-sportowego z grami wideo.
Nie tylko nowe pokolenie kibiców wicemistrzów Polski może liczyć na darmowe wejściówki na nadchodzące spotkanie. Klub pamięta o seniorach, którzy od wielu lat są z klubem na dobre i na złe oraz tych chcących nieco później dołączyć do śląskowej rodziny. Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który jest obchodzony 20 października, organizujemy akcję „Seniorzy na stadion”.
W ramach wspomnianej inicjatywy osoby 60+ mogą odbierać bezpłatne wejściówki na spotkanie ze Stalą Mielec. Po odbiór zapraszamy w punkcie informacyjnym PTW Strefa Kultury Wrocław, przy pl. Solidarności 1/3/5, pok. 318 w godz. 9-15 (przerwa 12-12.30). Dodatkowo seniorzy wyprowadzą na ten mecz uczestników spotkania.
– Jednym z najważniejszych zadań klubu jest łączenie pokoleń. Bardzo zależy nam na tym, aby na spotkaniach Śląska Wrocław pojawiali się kibice z różnych grup wiekowych. Stąd pomysł na połączenie dwóch akcji „Dzieci na stadionie” oraz „Seniorzy na stadion” podczas jednego meczu. Wierzymy, że spotkanie ze Stalą będzie wyjątkowe zarówno dla młodszych, jak i tych nieco starszych kibiców – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.
– To już kolejny raz gdy udaje się nam przygotować wraz z klubem WKS Śląsk Wrocław ciekawe wydarzenie. Pamiętam, jak w 2022 roku stworzyliśmy pierwszą w historii Ekstraklasy eskortę składającą się z Seniorów. Inicjatywa została przyjęta bardzo ciepło. Bardzo cieszymy się z tego, że nasze wspólne akcje są kontynuowane, a współpraca się rozszerza. Liczymy, że nasi Seniorzy ponownie licznie zapełnią swoje miejsca i pełni energii oraz uśmiechu będą wspierać drużynę – dodaje Tomasz Wiśliński, prezes Fundacji Przyszłość Pokoleń.
Gorąco zachęcamy do udziału w akcjach „Dzieci na stadionie” oraz „Seniorzy na stadion”. Hej Śląsk!