Warsztaty naukowe w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2024/2025

24.09.2024r. Kolorowa chemia

8.10.2024r.  SlimeLab

5.11.2024r. Sublimacja Suchego Lodu-dyniowe warsztaty z wykorzystaniem suchego lodu

10.12.2024r. Spektakularne reakcje chemiczne w klimacie mikołajkowym

18.02.2025r. Polimery

11.03.2025r. Kuchnia molekularna

13.05.2025  Fabryka mydełek i soli do kąpieli w tematyce Dnia Mamy

Szczegółowy opis wszystkich warsztatów:

24.09.2024r. Kolorowa chemia– Od tęczowych reakcji po wybuchy kolorów,każdy eksperyment odkryje przed dziećmi zupełnie nowy wymiar chemicznej nauki. Odkrywanie i tworzenie własnych barw to świetna zabawa!

8.10.2024r.  Slime lab-Warsztaty SlimeLab zostały stworzone dla wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w fascynującym świecie kolorowych glutków i eksperymentowaćz różnymi teksturami, kolorami i właściwościami tego niezwykłego materiału. Dzieci wykonają kolorowe masy synsotyczna i przygotują slima którego zabiorą ze sobą do domu.

5.11.2024r. Sublimacja Suchego-dyniowe warsztaty z wykorzystaniem suchego lodu-Od niesamowitych efektów wizualnych po spektakularne eksperymenty chłodzące.Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest sublimacja, odkryją jak tworzyć efekty dymne i wybuchy. Głównym punktem programu będzie dymiąca i plująca pianą dynia która będzie dzieciom towarzyszyć przez całe zajęcia.

10.12.2024r. Spektakularne reakcje chemiczne w klimacie mikołajkowym-Podczas tych warsztatów dzieci zanurzą się w niezwykłe zjawiska, które wydają się być wprost z magicznego świata i dowiedzą się, dlaczego reakcje chemiczne mogą prowadzićdo spektakularnych efektów wizualnych. Stworzymy wybuchowy śnieg na święta a z musujących kostek lodu wyłowimy prawdziwe skarby!

18.02.2025r. Polimery Wspólnie z dziećmi zbadamy jak niesamowite zdolności mają polimery, jeśli chodzi o pochłanianie różnych substancji – od wody po oleje i wiele więcej. Dzieci dowiedzą się czym jest celuloza i dlaczego nazywana jest naturalnym absorbentem oraz porównają chłonność polimerów syntetycznych i naturalnych.

11.03.2025r. Kuchnia molekularna Eksperymenty przy użyciu niesamowitych algowych polimerów. W czasie zajęć dzieci dowiedzą się czym jest kuchnia molekularna i jak zrobić kolorowei bardzo długie spaghetti. Poznają także techniki tworzenia kapsułek na lekii stworzą polimerowe korale.

08.04.2025r. Wybuchowe eksperymenty w tematyce wielkanocnej z wystrzałowym jajkiem w roli głównej-To warsztaty, gdzie nauka spotyka się z widowiskowymi reakcjami i spektakularnymi efektami!Zapraszamy dzieci na ekscytującą podróż przez fascynujące reakcje chemiczne, które wprawiają w zdumienie. Wybuchowe jajko i kolorowa piana to super zabawa dla wszystkich dzieci!

13.05.2025  Fabryka mydełek i soli do kąpieli w tematyce Dnia Mamy -Zapraszamy do laboratorium kosmetycznego gdzie dzieci poznają tajniki tworzenia mydeł, zasady działania detergentów ,stworzą kolorową, kwiatową sól do kąpieli i dowiedzą się jak działa zmysł powonienia.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Wojsa